Plantacja choinek AleChoinki.pl

Kontakt

+48 501 342 144
+48 501 085 628
e-mail: info@alechoinki.pl

Złóż zamówienie

Świerk srebrny kłujący w donicy

Klasa

Typ choinki

Wysokość

Dostępność

świerk kłujący w donicy

60 - 80 cm

dostępny

świerk kłujący w donicy

80 - 120 cm

dostępny

świerk kłujący w donicy

120 - 150 cm

dostępny

świerk kłujący w donicy

150-180 cm

dostępny

Opis klas

PREMIUM (I klasa)

Drzewa w kategorii premium mają symetryczny, stożkowaty kształt, są bardzo gęste i mają kolor intensywnie ciemno-zielony lub sinozielony.

Drzewko jest bez znaczących wad. Posiada równomiernie rozłożone gałęzie (każdy okółek zawiera co najmniej 4, a najlepiej 5, równo rozłożone odgałęzienia).

To najwyższej jakości drzewo choinkowe.

STANDARD (II klasa)

Drzewka w kategorii standard to typowe naturalne choinki świąteczne. Posiadają stożkowaty kształt, ale są mniej gęste niż drzewka klasy premium. Można w nich znaleźć więcej otwartości i pewne nieprawidłowości, ale wciąż są harmoniczne. To klasyczna choinka do naszego domu. Drzewka te spełniają wymagania większości naszych klientów.

PROMOCJA (III klasa)

Drzewka w kategorii promocja to choinki, które często zawierają otwartą strukturę rozgałęzienia (zdarzają się również gęste) . Zawierają większą liczbę niedoskonałości, są mniej równomierne. Przypominają często choinki prosto z lasu. Doskonałe drzewko na promocję cenową.

Wysokość choinek mierzymy od ziemi do połowy czubka choinki.

Opis produktu

Świerk kłujący (z łac. Picea pungens) inaczej nazywany jest świerkiem srebrnym. Jego naturalnym siedliskiem są Góry Skaliste na zachodzie Stanów Zjednoczonych, gdzie porasta północne, zacienione stoki w pobliżu koryt rzecznych. Charakterystyczne cechy wyróżniające świerk srebrny spośród innych sosnowatych to wyjątkowy kolor igieł oraz sporych rozmiarów pokrój korony i pnia.

Piękno świerku srebrnego zostało docenione w ogrodnictwie. Jest on odporny na działanie szkodliwych czynników środowiska jak np. zanieczyszczenia powietrza oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, chociażby susze i mrozy. Z tych względów zasadzany jest w parkach i przydomowych ogrodach. Również dużą popularnością cieszy się jego karłowata forma, która nadaje się do uprawy w doniczkach. Świerk srebrny to najczęściej wybierane drzewko bożonarodzeniowe.

Korona iglaka jest rozłożysta, gęsta i układa się w wyraźnie piętra. Mocno osadzone na pniu gałęzie, wyrastają pod kątem prostym i są szeroko rozwarte. Świerk srebrny swoje walory estetyczne zawdzięcza niebieskoszarej oraz niebieskozielonej barwię igieł, które układają się promieniście dookoła pędów.

Oferowany przez nas świerk kłujący (srebrny) występuje w formie świątecznych choinek oraz drzewek i krzewów, które można posadzić w ogrodzie.

Świerk srebrny przyjmie się na prawie każdego rodzaju glebie, nawet tych piaszczystych i żwirowych. Warto jednak pamiętać o tym, aby umiejscowić go w nasłonecznionym miejscu, gdyż przy zbyt małym dopływie promieni słonecznych igły mogą stracić swój piękny kolor.

Warunki zakupu

Plantacje AleChoinki zajmują się przede wszystkim sprzedażą hurtową choinek dla odbiorców hurtowych (minimalna ilość zamówienia 100 szt).

Ceny są negocjowane indywidualnie. Zależą od rodzaju drzewka, jego klasy jakościowej, rozmiaru i liczby zamawianych choinek oraz świadczonych usług dodatkowych (np. nawiercanie choinek ciętych pod system EasyFix ).

Wymagamy zadatkowania zamówionych drzewek. Zadatek wynosi 30% kwoty zamówienia i jest rozliczany przy ostatniej partii zamawianych choinek.

 

Zobacz galerię zdjęć

Złóż zamówienie