Plantacja choinek AleChoinki.pl

Kontakt

+48 501 342 144
+48 501 085 628
e-mail: info@alechoinki.pl

Złóż zamówienie

Plantacja choinek

W uprawie choinek o sukcesie drzewostanu decyduje m.in. odpowiedni dobór sadzonek oraz właściwa uprawa na plantacji. Nasza plantacja choinek ulokowana jest w ekologicznym regionie, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej. Dzięki odpowiedniemu miejscu uprawy i właściwej opiece nasze drzewka odznaczają się doskonałą jakością oraz idealnym odzwierciedleniem charakterystyk poszczególnych odmian. Nasza plantacja choinek obsadzona jest sadzonkami, które pochodzą z najlepszych europejskich szkółek – Danii oraz Niemiec. Wyrastają ze specjalnie selekcjonowanych nasion, które posiadają certyfikaty swojego pochodzenia z regionów niskich lub średnich położeń, poniżej 1300 m n.p.m.

Najlepsze sadzonki – plantacja choinek z najpiękniejszymi drzewkami

Nasza plantacja choinek odzwierciedla przewagę najlepszej jakości odmian drzewek choinkowych, przedstawionych poniżej.

  • Świerk kłujący

Regionami domowymi świerka kłującego są amerykańskie stany: Arizona, Colorado i Utah. Preferowanymi odmianami są Kaibab, Misty Blue,Frank s Canyon, Elder Berry, Jakob Lake, Big Lake, Magnum, Apache, Nutrioso, Redstone, Mascalero i Dove Creek.

  • Jodła Kaukaska

Regionem domowym jodły kaukaskiej jest Kaukaz – na południowy wschód i na wschód od Morza Czarnego. Ten obszar sięga od południowej Rosji poprzez zachodnią Gruzję aż do północno-wschodniej Turcji. Najbardziej znanymi odmianami z Gruzji są – za znanymi regionalnymi nazwami Ambrolauri, Borjomi i Beshumi. Do tego można jeszcze dodać następujące odmiany z wschodniorosyjskiego Kaukazu: Apsheronsk, Krasnaja Poljana, Psebaj i Arhysz.
W swojej ofercie posiadamy dwie odmiany Jodły kaukaskiej:

  • Ambrolauri Tlugi – pochodzenie nasion: Gruzja (Kaukaz)
  • Apsheronsk, Mesmai – pochodzenie nasion: południowa Rosja (Kaukaz)

oraz trzy odmiany Świerka kłującego:

  • Kaibab
  • Apache
  • oraz Misty Blue.

Klikając tutaj mogą Państwo zobaczyć, z którego dokładnie wzgórza w Gruzji zbierane są nasiona dla naszego partnera z Danii, który następnie produkuje z nich sadzonki.

Ale Choinki – plantacja choinek najwyższej jakości

Nasza plantacja choinek wykorzystuje najnowsze i najbezpieczniejsze rozwiązania technologiczne zarówno w kwestii uprawy, pielęgnacji, jak i transportu. Zespół doświadczonych specjalistów dba o prawidłowy rozwój drzewek na każdym etapie. Plantacje Ale Choinki umożliwiają klientom samodzielny wybór drzewek, które następnie są odpowiednio oznaczane, by na pewno trafiły w odpowiednie ręce. Nasi klienci nie są jednak zdani na siebie – w razie potrzeby mogą liczyć na pomoc i wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania. Serdecznie zapraszamy na nasze plantacje!