Plantacja choinek AleChoinki.pl

Kontakt

+48 501 342 144
+48 501 085 628
e-mail: info@alechoinki.pl

Złóż zamówienie

Plantacja choinek

W uprawie choinek o sukcesie drzewostanu decyduje m.in. odpowiedni dobór sadzonek oraz właściwa uprawa na plantacji.

Nasza plantacja choinek obsadzona jest sadzonkami, które pochodzą z najlepszych europejskich szkółek – Danii oraz Niemiec. Wyrastają ze specjalnie selekcjonowanych nasion, które posiadają certyfikaty swojego pochodzenia z regionów niskich lub średnich położeń, poniżej 1300 m n.p.m.

Regionem domowym jodły kaukaskiej jest Kaukaz – na południowy wschód i na wschód od Morza Czarnego. Ten obszar sięga od południowej Rosji poprzez zachodnią Gruzję aż do północno-wschodniej Turcji. Najbardziej znanymi odmianami z Gruzji są – za znanymi regionalnymi nazwami Ambrolauri, Borjomi i Beshumi. Do tego można jeszcze dodać następujące odmiany z wschodniorosyjskiego Kaukazu: Apsheronsk, Krasnaja Poljana, Psebaj i Arhysz.

Regionami domowymi świerka kłującego  są amerykańskie stany: Arizona, Colorado i Utah. Preferowanymi odmianami są Kaibab, Misty Blue,Frank s Canyon, Elder Berry, Jakob Lake, Big Lake, Magnum, Apache, Nutrioso, Redstone, Mascalero i Dove Creek.

W swojej ofercie posiadamy dwie odmiany Jodły kaukaskiej:

Ambrolauri Tlugi – pochodzenie nasion: Gruzja (Kaukaz)

Apsheronsk, Mesmai – pochodzenie nasion: południowa Rosja (Kaukaz)

oraz trzy odmiany Świerka kłującego:

Kaibab, Apache oraz Misty Blue.

Klikając tutaj mogą Państwo zobaczyć, z którego dokładnie wzgórza w Gruzji zbierane są nasiona dla naszego partnera z Danii, który następnie produkuje z nich sadzonki.