Plantacja choinek AleChoinki.pl

Kontakt

+48 501 342 144
+48 501 085 628
e-mail: info@alechoinki.pl

Złóż zamówienie

Świerk srebrny kłujący cięty

Klasa Premium / Standard

Typ choinki

Wysokość

Dostępność

świerk kłujący cięty

100 - 150 cm

dostępny

świerk kłujący cięty

150 - 180 cm

dostępny

świerk kłujący cięty

180 - 220 cm

dostępny

Opis klas

PREMIUM (I klasa)

Klasa I choinki

STANDARD (II klasa)

Klasa II choinek

PROMOCJA (III klasa)

Klasa III choinek

Wysokość choinek mierzymy od ziemi do połowy czubka choinki.

Opis produktu

Świerk kłujący (z łac. Picea pungens), znany jest również pod nazwą świerk srebrny.  Korona iglaka jest rozłożysta, gęsta i układa się w wyraźnie piętra. Mocno osadzone na pniu gałęzie, wyrastają pod kątem prostym i są szeroko rozwarte. Świerk srebrny swoje walory estetyczne zawdzięcza niebieskoszarej oraz niebieskozielonej barwię igieł, które układają się promieniście dookoła pędów. Jego naturalnym siedliskiem są Góry Skaliste na zachodzie Stanów Zjednoczonych, gdzie porasta północne, zacienione stoki w pobliżu koryt rzecznych.

Świerk srebrny – dlaczego jest wyjątkowy?

Świerk srebrny wyróżnia się spośród innych sosnowatych kolorem igieł, rozłożystą koroną układającą się w wyraziste piętra i sporych rozmiarów pokrojem pnia. Z tego względu jego sprzedaż jest dość wysoka, gdyż wiele osób chce mieć w swoim domu lub ogrodzie drzewko będące jego wyjątkową ozdobą. Świerk srebrny poza tym, że wyróżnia się estetycznym wyglądem, to również jest odporny na szkodliwe warunki atmosferyczne – upał i mróz oraz zanieczyszczenia. Sadzonki świerka srebrnego wyróżnia dość wolny przyrost roczny, niemniej jednak warto zaplanować sobie naprawdę duży obszar na jedno drzewko. Jeśli więc dysponują Państwo ogrodem, taka odmiana iglaka świetnie sprawdzi się na przykład jako zwieńczenie kompozycji drzew. Polecamy także karłowatą formę świerku srebrnego – w donicach, która będzie piękną ozdobą tarasu czy miejskiego balkonu.

Sposób sadzenia – świerk srebrny

Na naszej plantacji prowadzimy sprzedaż świerku srebrnego w formie drzewek oraz świątecznych choinek. Piękno świerku srebrnego zostało docenione w ogrodnictwie. Świerk srebrny przyjmie się na każdego typu glebie, nawet na piaszczystej i żwirowej. Ta odmiana świerku powinna być sadzona w nasłonecznionych miejscach. Brak dopływu odpowiedniej ilości promieni słonecznych może prowadzić do tego, że igły stracą piękny, niebieskoszary i niebieskozielony kolor. Z tego względu polecamy wcześniejsze rozplanowanie obszaru do sadzenia tego typu odmiany ozdobnego drzewka.

Świerk srebrny z renomowanej plantacji

Każdy świerk srebrny pochodzący z naszej plantacji Ale Choinki jest drzewkiem najwyższej jakości, o które dbamy na każdym etapie rozwoju. Nasi doświadczeni specjaliści ciągle rozwijają wiedzę i wprowadzają najnowocześniejsze rozwiązania, uwzględniające bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Nasz świerk srebrny wyrasta z wyselekcjonowanych nasion, których pochodzenie jest potwierdzone certyfikatami. Jeżeli zależy Państwu na zyskaniu świerków o intensywnym kolorze i regularnym kształcie – zapraszamy na nasze plantacje!

Warunki zakupu

Plantacje AleChoinki zajmują się przede wszystkim sprzedażą dla odbiorców hurtowych (minimalna ilość zamówienia 100 szt).

Ceny są negocjowane indywidualnie. Zależą od rodzaju drzewka, jego klasy jakościowej, rozmiaru i liczby zamawianych choinek oraz świadczonych usług dodatkowych (np. nawiercanie choinek ciętych pod system EasyFix ).

Wymagamy zadatkowania zamówionych drzewek. Zadatek wynosi 30% kwoty zamówienia i jest rozliczany przy ostatniej partii zamawianych choinek.

 

Swierk_klujacy_AleChoinki (6)          Swierk_klujacy_AleChoinki (7)

Galeria zdjęć

 

Złóż zamówienie