Plantacja choinek AleChoinki.pl

Kontakt

+48 501 342 144
+48 501 085 628
e-mail: info@alechoinki.pl

Złóż zamówienie

Na plantacjach AleChoinki trwają prace m.in. modelowania drzewek świątecznych

Sezon na modelowanie drzewek świątecznych trwa. Nasi eksperci dbają o ich piękny wygląd, aby mogły zachwycać swoimi perfekcyjnymi kształtami. W naszej ofercie można znaleźć gatunki takie jak jodła kaukaska, świerk kłujący oraz świerk pospolity. Cieszą się one popularnością wśród klientów z uwagi na regularne kształty, a także wyjątkowe ubarwienie.

Pomimo naturalnie występujących walorów estetycznych choinki należy odpowiednio pielęgnować. Dbamy o idealny pokrój naszych drzewek świątecznych poprzez zabiegi formowania przy użyciu specjalistycznych maszyn oraz ręcznie. Wykwalifikowana kadra pracownicza sprawdza każde drzewo i dokonuje właściwych cięć.

Dlaczego należy modelować drzewka bożonarodzeniowe?

Proces kształtowania choinek rozpoczyna się już w chwili zasadzenia. Wtedy dobierana jest odpowiednia odległość pomiędzy drzewkami, aby mogły wyrosnąć na piękne okazy. Po upływie 2-4 lat roślina wykazuje tendencję do niekontrolowanego rozrastania się. Z tego powodu nasi pracownicy przycinają zbyt długie pędy, nadając całości estetyczny wygląd. Za doskonałą choinkę bożonarodzeniową uznaje się taką, która ma stożkową koronę, a także pojedynczy pień. Strzyżenie pobudza również do wzrostu nowe pączki, co wpływa na zagęszczenie gałęzi.