Plantacja choinek AleChoinki.pl

Kontakt

+48 501 342 144
+48 501 085 628
e-mail: info@alechoinki.pl

Złóż zamówienie

Wiosenne prace na plantacjach

Prace na plantacjach trwają przez cały rok.

Praca na plantacji wre, a wiosenna pogoda sprzyja wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych. Sprzedaż sadzonek to tylko pierwszy etap na długiej drodze do osiągnięcia choinek pożądanych rozmiarów. Niezwykle istotny w tym momencie jest dobór odpowiedniej gleby, która zapewni drzewkom regularny, systematyczny wzrost. Sprzedaż sadzonek choinek, a konkretnie wybór dostawcy powinien być poprzedzony dokładnym zbadaniem źródła. To bowiem nasiona decydują o tym, jak będzie wyglądać drzewostan. Ostateczny efekt w postaci bożonarodzeniowego drzewka to końcowy etap wieloletniego rozwoju, który charakteryzuje sadzonki choinek. Sprzedaż jest zaś jego zwieńczeniem.

Mając na uwadze konieczność dostarczenia Państwu jak najlepszego produktu, wybraliśmy sprawdzonych dostawców z Danii i Niemiec. Sprzedaż sadzonek poprzedzona jest zebraniem nasion z rejonów, gdzie rosną konkretne gatunki. W naszym przypadku są to Gruzja i południowa Rosja. Dostawcy zbierają nasiona dla naszych partnerów, którzy dbają o ich rozwój, aby następnie prowadzić sprzedaż sadzonek choinek. My zaś zapewniamy im dalszy wzrost.

Obecnie prowadzone przez nas prace mają jednak związek bardziej z dorosłymi drzewkami niż z dbaniem o sadzonki choinek. Sprzedaż poprzedzona jest wykonywaniem odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Na ten moment korygujemy czubki choinek i nowe przyrosty oraz zakładamy specjalne klamry, które mają chronić nowy wierzchołek wzrostu przed złamaniem przez siadające ptaki.